ЄС допоможе Туреччині у боротьбі з лісовими пожежами

ЄС допоможе Туреччині у боротьбі з лісовими пожежами

У Туреччині вже шостий день поспіль екстрені служби намагаються локалізувати масштабні природні пожежі, а ЄС відправляє літаки для допомоги в гасінні вогню, повідомляє у понеділок агентство Associated Press (AP).

За даними AP, у понеділок через сильні вітри посилилася пожежа біля населеного пункту Мазікой провінції Мугла. У свою чергу телеканал Haberturk зазначав, що загоряння посилилося знову через декілька годин після того, як загони пожежників змогли стримати полум’я.

Для боротьби з пожежами у Туреччині літаки відправили також Україна, Азербайджан Росія та Іран.

Агентство нагадує, що в неділю в ЄС оголосили, що мобілізували один пожежний літак із Хорватії та два літаки з Іспанії з метою допомогти турецьким пожежникам у боротьбі з лихом. У ЄС повідомили, що літак із Хорватії прибуде до Туреччини пізніше у понеділок, а іспанські літаки – у вівторок.

У неділю міністр сільського та лісового господарства Туреччини Бекір Пакдемірлі повідомив, що турецькі екстрені служби змогли взяти під контроль 119 пожеж, які були з минулої середи. Водночас він зазначив, що пожежники роблять зусилля для локалізації семи пожеж у прибережних районах провінцій Анталья та Мугла, а також в провінції Тунджелі на сході країни.

Пожежа змусила евакуюватися жителів села Кокертме поблизу Бодрума, а також міста Турунч, розташованого в районі Мармаріса (провінція Мугла). Дехто залишив населені пункти на човнах, інші від’їжджали на машинах.

На тлі ситуації з пожежами в Анталії зафіксували сильну спеку: температура досягла позначки у 42 градуси за Цельсієм, що на 5-6 градусів вище середнього температурного значення цього сезону. Спека, як зазначає AP, ускладнила зусилля, спрямовані на стримування вогню.

Загалом із середи осередки займання зафіксовані у 32 провінціях Туреччини. Внаслідок пожеж вісім людей загинули. За словами міністра охорони здоров’я Туреччини Фахреттіна Коджі, щонайменше 27 осіб, які постраждали від пожеж, проходять лікування в лікарнях. Сотні інших постраждалих вже виписали.