fbpx

ЄС нагадав Зеленському про корупцію та олігархів

Головна Сторінка » ЄС нагадав Зеленському про корупцію та олігархів

Президентка Європейської комісії Урсула фон дер Ляєн назвала три шляхи виведення відносин між Україною та ЄС на новий рівень.

Про це вона сказала на пресконференції за підсумками саміту Україна-ЄС у Києві 12 жовтня, повідомляє “Європейська правда”.

“Перший стосується фокусування України на впровадженні реформ.

Україна пройшла довгий шлях. І я хочу привітати вас із цим, президенте Зеленський. Чітко заявляю, що ми продовжимо підтримувати зусилля України в здійсненні основних реформ”, – сказала фон дер Ляєн.

Вона наголосила, що йдеться передусім про реформу судочинства з реформою Конституційного суду, боротьбу з корупцією та обмеження впливу олігархів.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Невелика група людей взяла Україну в заручники – аудитор ЄС

Другий шлях – використовувати потенціал Угоди про асоціацію.

“Вона все ще може багато запропонувати. Ми це обговорювали. Наприклад, у цифровій галузі. Україна прогресивна і цьому, і ми можемо тут багато зробити спільно”, – сказала голова Єврокомісії.

Третій шлях – збільшення обсягів торгівлі, інвестицій та економічної співпраці.

“Наша угода про поглиблену і всеохопну зону вільної торгівлі й далі є наріжним каменем наших відносин. Багато вже зроблено, та я закликаю нас бути амбітними, щоб обидві сторони могли скористатися перевагами”, – заявила фон дер Ляєн.

12 жовтня в Києві стартував саміт Україна – ЄС.

Україна та Європейський Союз підписали угоду про спільний авіаційний простір.

Україна розраховує на “промисловий безвіз” із ЄС наступного року.