Європейський Союз розробляє план з перегляду Конвенції про біженців 1951 року, яка забороняє країнам відмовляти в притулку прохачам міжнародного захисту.
Це може стати однією з найбільших змін у міграційній політиці Європи за останні десятиліття. Про це повідомляє The Times.
У Європі зростає консенсус щодо того, що Конвенція 1951 року, створена в умовах повоєнного світу, більше не відповідає сучасним реаліям. Документ підписаний 144 країнами і закріплює принцип заборони примусового повернення (non-refoulement), що не дає змоги депортувати людей до країн, де їхнє життя чи свобода перебувають під загрозою.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Мексика та Канада намагаються стримати мігрантів після митних погроз Трампа
Однак через масштабні міграційні потоки за останнє десятиліття європейські країни зазнають труднощів з опрацюванням мільйонів заяв про статус біженця і депортацією тих, хто отримав відмову.
У 2024 році в ЄС було подано понад мільйон заяв про надання притулку, що викликало зростання невдоволення серед населення і сприяло посиленню націоналістичних і радикально-популістських партій.
У дипломатичному документі ЄС також зазначається, що частина мігрантів не інтегрується в суспільство, а формує закриті спільноти з нормами, що суперечать європейським цінностям.
Міграційна тема стала ключовою в майбутніх виборах у Німеччині. Лідер консерваторів Фрідріх Мерц запропонував посилити політику надання притулку, що підтримала ультраправа партія Альтернатива для Німеччини (AfD).
Мексика і Канада розпочали бурхливу діяльність на своїх кордонах зі США.
Таким чином країни демонструють готовність стримувати мігрантів напередодні крайнього терміну, до якого президент Дональд Трамп погрожує запровадити каральні мита