ЄС розробляє пропозиції щодо забезпечення України

ЄС розробляє пропозиції щодо забезпечення України

Президент Франції Еммануель Макрон під час спільної пресконференції з прем’єр-міністром Польщі Дональдом Туском 12 лютого заявив про підготовку нових ініціатив з боку Європейського Союзу, спрямованих на підтримку України в сфері безпеки. За його словами, безпека Європи тісно пов’язана з ситуацією в Україні, і в цьому контексті ЄС через Жозепа Борреля, верховного представника ЄС з закордонних справ і політики безпеки, розробляє пропозиції щодо забезпечення України стратегічно важливим обладнанням.

Макрон наголосив на значущості Польщі та Франції в контексті зміцнення європейської безпеки та підкреслив роль оперативної взаємодії між арміями країн у рамках НАТО та ЄС у цьому процесі. Він також зауважив, що запропоновані ініціативи сприятимуть нарощуванню виробництва озброєнь у Європі, що є важливим кроком у забезпеченні українських оборонних потреб.

Ці зусилля відбуваються на тлі активного діалогу між лідерами України та Франції, зокрема, під час недавньої телефонної розмови між Володимиром Зеленським та Еммануелем Макроном 10 лютого, де обговорювалися поточні військові потреби України, включно з постачанням дронів, артилерійських систем, снарядів, засобів радіоелектронної боротьби (РЕБ) та систем протиповітряної оборони.