Санкції проти китайських і індійських компаній за допомогу РФ

Санкції проти китайських і індійських компаній за допомогу РФ

Європейський Союз ініціює введення санкційних заходів проти трьох компаній, базованих у Китаї, та однієї компанії з Індії, що стало відображенням посилення зусиль Брюсселя з метою запобігання будь-яким спробам обійти існуючі економічні обмеження. Зокрема, акцент робиться на протидії поставкам електронних компонентів, які можуть бути адаптовані для використання в військовій сфері, у тому числі у виробництві безпілотних літальних апаратів. Така інформація була опублікована у виданні Financial Times.

Раніше, коли Єврокомісія виступила з ініціативою включити до санкційного списку підприємства з Китаю, ця пропозиція зіткнулася з опором з боку деяких урядів держав-членів ЄС. Тоді було заявлено, що влада Китаю надала гарантії своєї непричетності до підтримки військових дій Росії.

Документи, що лягли в основу цих заходів, також пропонують розширити перелік санкцій, включивши компанії з третіх країн, які непрямо сприяють російському військово-промисловому комплексу через торгівлю відповідними компонентами.

Очікується, що новий пакет санкцій буде схвалений напередодні другої річниці початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну, 24 лютого, ставши тим самим тринадцятим санкційним пакетом, прийнятим Європейським Союзом. У разі затвердження, кількість компаній, що потраплять під санкції, збільшиться до 643, включаючи нові назви зі Шрі-Ланки, Туреччини, Таїланду, Сербії, та Казахстану. Зазначається, що даний пакет санкцій раніше отримав неофіційний статус “найслабшого” серед усіх введених.