fbpx

Євробачення-2023 відбудеться не в Україні

Україна не зможе прийняти Євробачення-2023. Так вирішила Європейська мовна спілка (EBU).

Організатори конкурсу звернулися до Великої Британії. Обговорять можливість провести конкурс там, оскільки представник цієї країни посів друге місце, повідомили на сайті Євробачення 17 червня.

Зазначається, що вивченням всіх можливих сценаріїв проведення конкурсу в Україні протягом кількох тижнів займалося “Суспільне”.

“EBU хотів би подякувати “UA.Суспільне” за їхню щиру співпрацю й відданість та поділитися своїм сумом та розчаруванням з приводу того, що конкурс наступного року не можуть провести в Україні. В результаті цього рішення, відповідно до правил і для забезпечення безперервності заходу, EBU тепер почне переговори з Великою Британією про потенційне проведення конкурсу Євробачення-2023 року в Сполученому Королівстві”, – ідеться в повідомленні.

Водночас EBU хотіла б, щоб перемога України позначилася на конкурсі наступного року.

“Це буде для нас пріоритетом у наших обговореннях з можливими господарями”, – додали в повідомленні.

14 травня в італійському Турині пройшов фінал міжнародного пісенного конкурсу Євробачення-2022. Цьогоріч переможцем стала Україна, яку представляв гурт Kalush Orchestra. Набрали загалом 631 бал – 192 від журі і 439 від глядачів.

На другому місці з 466 балами опинилася Велика Британія, яку представляв Sam Ryder. Третє місце з 459 балами посіла Іспанія, за яку виступала співачка Chanel.