Єврокомісар: щоб підтримати Київ, промисловість ЄС має перейти на військову економіку

Головна Сторінка » Єврокомісар: щоб підтримати Київ, промисловість ЄС має перейти на військову економіку

Європейська промисловість та економіка мають перейти на військові рейки, щоб підтримати Україну.

Як зараз, так і в довгостроковій перспективі, заявив на форумі оборонної промисловості ЄС-Україна єврокомісар із питань внутрішнього ринку Тьєррі Бретон, повідомляє Agenzia Nova.

“Коли ми розпочали розробку нової європейської оборонно-промислової стратегії, ми з Жозепом Боррелем погодилися, що об’єднання європейської та української оборонної промисловості має бути ключовою метою”, – сказав він.

Сьогоднішня зустріч промислових лідерів у Брюсселі є першим кроком, оскільки вона виводить співпрацю ЄС-Україна в оборонному секторі на новий рівень.

“Я наполягаю на тому, щоб оборонна промисловість у Європі перейшла в режим військової економіки, щоб вони могли виробляти швидше і більше, з метою продовжувати підтримувати Україну зараз і в довгостроковій перспективі, хоч би що трапилося”, – додав Бретон.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Назвали умову, за якої США можуть втрутитися у війну в Україні

Існує необхідність збільшувати потужності з виробництва боєприпасів у рамках нової європейської оборонно-промислової стратегії та нової європейської оборонно-промислової програми, метою якої є підвищення оборонної готовності Європи.

“Стратегія покликана не лише підтримати європейську оборонно-промислову готовність, а й зміцнити зв’язки між європейською та українською оборонною промисловістю. Програма встановлює чіткі пріоритети для подальшого розвитку співробітництва”, – сказав він.

Для України у рамках чеської ініціативи наразі зібрано коштів на близько 500 тис. артилерійських снарядів. Партнери вже надали або обіцяють надати кошти на закупівлю снарядів, розповів міністр закордонних справ Чехії Ян Ліпавський.