Боррель повідомив, що європейські збройні запаси вичерпано

Боррель повідомив, що європейські збройні запаси вичерпано

В умовах триваючої війни в Україні та вичерпання запасів озброєнь, Європейський Союз стоїть перед необхідністю значно збільшити виробництво військового обладнання. Високий представник ЄС із закордонних справ і політики безпеки Жозеп Боррель наголосив на цьому, акцентуючи на важливості підготовки до можливих майбутніх загроз та продовження підтримки України.

За словами Борреля, наявні збройні запаси ЄС вичерпано після двох років інтенсивної війни, що перетворило конфлікт на війну виробництва. Він зазначив, що вже було здійснено надання зброї з наявних запасів через Європейський фонд миру, але зараз необхідно нарощувати виробничі потужності.

Боррель також вказав на фрагментацію європейської оборонної промисловості та закликав до збільшення спільних закупівель та проєктів. Він анонсував створення Ради з питань готовності ОПК і наголосив на необхідності зміцнення співпраці з Україною у цій сфері.

Окрім того, в контексті фінансової підтримки України Боррель згадав про можливість використання заморожених російських активів для оборони України, підкресливши важливість уникнення подальшої руйнації і підтримки української оборонно-промислової бази в довгостроковій перспективі.