fbpx

Євросоюз хоче брати участь у переговорах між США і Росією

Головна Сторінка » Євросоюз хоче брати участь у переговорах між США і Росією

Євросоюз хоче бути учасником переговорів між США та Росією з питань безпеки у Європі.

Голова європейської дипломатії Жозеп Боррель нібито запропонував міністрам закордонних справ ЄС розробити власні гарантії безпеки. Про це пише The New York Times, посилаючись на лист Борреля, що опинився в них.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Кількість російських військових на кордонах України не зменшується – Пентагон

Цей лист він недавно надіслав міністрам закордонних справ ЄС. Політик наполіг, що головною метою має бути забезпечення участі Євросоюзу у переговорах із Росією. Він пише, що виступає за окремі європейські пропозиції щодо безпеки. Борель також ініціював пряму розмову з міністром закордонних справ Росії Сергієм Лавровим.

Проте пропозицію Борреля підтримали не всі міністри закордонних справ, навіть незважаючи на те, що голова європейської дипломатії пообіцяв “повну узгодженість і координацію з НАТО” при формулюванні європейських пропозицій щодо “контролю над звичайними озброєннями і заходами зміцнення довіри та безпеки”.

Росія вимагає від НАТО так званих гарантій безпеки. Зокрема, Кремль хоче, щоб Альянс не розширювався на схід, тобто щоб не надавав членства Україні. 10 січня США і РФ завершили переговори у Женеві щодо “гарантій безпеки”, які пропонував Кремль.