Юрій Бутусов про “вагнергейт”: мають бути допитані всі. І Зеленський, і Єрмак, і Демченко

Юрій Бутусов про “вагнергейт”: мають бути допитані всі. І Зеленський, і Єрмак, і Демченко

Бутусов заявив, що потрібно допитати як учасників операції, так і тих, хто був причетний до її відміни

В рамках розслідування зриву спецоперації із затримання бойовиків ПВК Вагнер мають бути допитані всі, хто володів інформацією про цю спецоперацію. Про це після дачі свідчень парламентській ТСК заявив журналіст Юрій Бутусов.

“Мають бути проведені допити усіх учасників операції, усіх, хто мав інформацію. Я не виключаю себе – якщо я потрібен слідству, я завжди готовий. Я надав свідчення ДБР 29 вересня 2020 року. З того часу жодних слідчих дій нема. Нічого не проводиться”, – зауважив Бутусов.

“І по-друге я сказав, що потрібно допитати як учасників операції, так і тих, хто був причетний до її відміни. Тобто я кілька разів наголосив, що треба встановити – яка людина запросила на нараду, присвячену цілком таємній операції по захопленою російських терористів, одразу шість осіб. І тим самим унеможливила швидке встановлення джерела витоку інформації. Тобто розмита відповідальність”, – вважає Бутусов.

“Мають відповідати всі. В тому числі президент України має відповідати. Президент України, який був на цій нараді, голова Офісу президента Андрій Єрмак, начальник комітету по розвідці при президенті України Руслан Демченко”, – наголосив Бутусов.

“Я вважаю, що ця операція з розвідувальної зараз перетворилася на контррозвідувальну операцію. І мета цієї операції – це пошук зрадників, які зрадили цю операцію і створюють великі пробеми для національної безпеки нашої країни”, – переконаний журналіст.

Нагадаємо, у Верховній Раді створено тимчасову слідчу комісію (ТСК) у цій справі. Спочатку Офіс президента взагалі заперечував планування такої операції, але голова комісії від “Слуги народу” Мар’яна Безугла у своєму звіті визнала, що щось подібне готувалося, але це була не “спецоперація”, а “спецзахід”, і посадка літака планувалася не в Києві, а в Стамбулі. При цьому жодної комунікації з турецькою стороною, за її словами, не велося.

За висновками Комісії, вже на етапі вербування про плани української сторони дізналися росіяни та в битві трьох спецслужб, особливо, враховуючи складну ситуацію з виборами в Білорусі, українська сторона програла.