fbpx

З Азовсталі евакуювали майже 300 військових – Міноборони

Головна Сторінка » З Азовсталі евакуювали майже 300 військових – Міноборони

З Азовсталі до лікарні в Новоазовську на тимчасово окупованій території так званої ДНР евакуйовано 53 важкопоранених військових.

Ще 211 осіб через гуманітарний коридор були доставлені в Оленівку, повідомила у відеозверненні заступниця міністра оборони України Ганна Маляр.

Їх обміняють на полонених російських солдатів. За словами Маляр, спільними зусиллями ГУР Міноборони, ЗСУ, Національної Гвардії, Прикордонної служби тривають заходи щодо порятунку решти бійців з Азовсталі.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Близько 10 автобусів з українськими військовими покинули Азовсталь – Reuters

“Завдяки захисникам Маріуполя ми отримали критично важливий час на формування резервів, перегрупування сил та отримання допомоги від партнерів. Усі поставлені командуванням завдання захисники Маріуполя виконали у повному обсязі”, – сказала Маляр.

Додала, що на жаль немає можливості деблокувати Азовсталь військовим шляхом. Найважливіше спільне завдання України та всього світу – зберегти життя захисників Маріуполя.

16 травня Міноборони РФ повідомило про “досягнення домовленостей” щодо вивезення поранених українських військових із Азовсталі у Маріуполі на окуповану територію.

Водночас, матері і дружини українських захисників, які перебувають на Азовсталі, прибули у Туреччину, де звернулися до президента країни Реджепа Ердогана допомогти у проведенні процедури екстракції.

Для порятунку оборонців Азовсталі задіяні всі можливі міжнародні організації і практично всі лідери світу. Однак президент РФ Володимир Путін не дає згоди, повідомляли в Міноборони України.