fbpx

“Герої потрібні Україні живими” – Зеленський про порятунок оборонців Азовсталі

Головна Сторінка » “Герої потрібні Україні живими” – Зеленський про порятунок оборонців Азовсталі

Завдяки діям українських військових ЗСУ, розвідки, перемовної групи, Міжнародного комітету Червоного Хреста і ООН є надія на евакуацію військових з Азовсталі.

Операція з порятунку оборонців Маріуполя розпочата військовими і розвідкою, заявив у відеозверненні президент України Володимир Зеленський.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: “Так звучить пекло”: з’явилося свіже відео штурму заводу “Азовсталь”

“Серед них є важкопоранені, їм надається допомога. Українські герої потрібні Україні живими. Це наш принцип. Щоб повернути хлопців додому, робота продовжується, і ця робота потребує делікатності. І часу”, – сказав глава держави.

Зеленський заявив, що Сіверськодонецьк та інші міста Донбасу все ще залишаються основною мішенню для окупантів. ЗСУ стримують постійні атаки на тих напрямках, де Росія ще намагається наступати.

Маріуполь перебуває в блокаді з 1 березня. Захисники українського міста стримують атаки окупантів на завод у катастрофічних умовах. Там вже загинули сотні військових. Поранених – майже 600 осіб. Ці цифри збільшуються щодня, говорив заступник командира полку “Азов” капітан Святослав Паламар.

Загалом на Азовсталі перебувало понад 1 тис. українських військових. Вони залишалися в підземних тунелях. Й готові були здатися третій стороні й залишатися в тій країні до завершення війни. Однак окупанти на такий варіант не погоджкувалися. Азовсталь щодня обстрілювався із кораблів, танків, гармат.

Російські окупанти не припиняли спроб зайти або заблокувати вихід із бункерів на Азовсталі. Збільшували щільність обстрілів.

З Азовсталі до лікарні в Новоазовську на тимчасово окупованій території так званої ДНР евакуйовано 53 важкопоранених військових.

Ще 211 осіб через гуманітарний коридор були доставлені в Оленівку. Їх обміняють на полонених російських солдатів.