З позицією багатомільйонної пастви треба рахуватись, – митрополит Антоній про візит Варфоломія

З позицією багатомільйонної пастви треба рахуватись, – митрополит Антоній про візит Варфоломія

Представники Української Православної Церкви не планують брати участь у заходах, на яких буде присутній патріарх Варфоломій, якщо він все ж таки приїде в Україну.

Про це йдеться в заяві Центра інформації УПЦ у Facebook.

“Ми не маємо ще офіційної програми перебування турецького гостя, але ми проти такого приїзду. Це пов’язано з тим, що ми вважаємо, що саме патріарх Варфоломій несе особисту відповідальність за те, що відбувається в Україні протягом останніх років. Це захоплення наших храмів, побиття віруючих. Дуже багато зла було принесено. Багато тисяч людей постраждали. Тому наші вірні не зрозуміють, якщо Предстоятель Української Православної Церкви, чи якийсь представник буде на заходах, де присутній патріарх Варфоломій. Можемо сказати однозначно, що на тих заходах, де буде присутній патріарх Варфоломій, не буде представника Української Православної Церкви”, – зауважив керуючий справами Української Православної Церкви митрополит Антоній (Паканич).

Також він висловив сподівання, що Українська Православна Церква зможе взяти участь у урочистому заході “Благословення України” з нагоди Дня Незалежності в соборі святої Софії.

“У нас немає ще офіційної програми перебування турецького гостя, але ми проти такого приїзду. Це пов’язано з тим, що ми вважаємо, що саме патріарх Варфоломій несе особисту відповідальність за те, що відбувається в Україні в останні роки. Це захоплення наших храмів, побиття віруючих. Дуже багато зла було принесено. багато тисяч людей постраждали. Тому наші віруючі не зрозуміють, якщо Предстоятель Української Православної Церкви, або якийсь представник буде на заходах, де присутній патріарх Варфоломій. Можемо сказати однозначно, що на тих заходах, де буде бути присутнім патріарх Варфоломій, чи не буде представника Української Православної Церкви”, – підкреслив митрополит Антоній.