З якого віку можна сідати за кермо авто

Міністерство внутрішніх справ розповіло про категорії транспортних засобів та вік, з якого дозволено сідати за кермо.

Мінімальний вік для складання іспитів на водіння і отримання посвідчення водія – 16 років. Це стосується категорій – А, А1 (мопеди і мотоцикли), повідомив Головний сервісний центр МВС.

У 18 років водії зможуть претендувати на категорії В, В1, С, С1 (легкові , вантажні авто, квадроцикли).

Навчатися і готуватися самостійно на ці категорії можна раніше. Але складати теоретичний іспит – тільки досягнувши повноліття.

У 19 років – для вас категорії BE, C1E, СЕ (але з відповідними вимогами).

З 21-го – відкритий шлях до категорій D1, D, D1E, DE, Т.

Категорія D – допуск до керування автобусами, у яких кількість місць для сидіння, крім сидіння водія, більше 16. D1 – не перевищує 16.

Т – трамваї і тролейбуси.

“ВЕ, С1Е, СЕ, D1E, DE – состави транспортних засобів з тягачем категорії В, С1, С, D1 або D, яким водій має право керувати, але який не належить до зазначених категорій составів транспортних засобів”, – пише сервісний центр.

“Якщо справді відчуваєш, що внутрішньо готовий, тебе не лякає дорога, автівки поруч з твоєю, ти готовий вчитися паркуватися, поважати інших учасників руху – шукай автошколу і приходь до нас. Але попереджаємо, лише знання і навички допоможуть. А ще віра в себе”, – повідомляють у МВС.

З минулого місяця майбутні водії можуть складати теоретичний іспит у сервісному центрі МВС без навчання в автошколі.

Раніше кандидатам у водії необхідно було обов’язково проходити теоретичну частину навчання в акредитованому навчальному закладі. Тепер є вибір – або самостійно готуватись до теоретичного іспиту, або опанувати навчання в автошколі.

Патрульна поліція дала шість порад, як підготувати авто до зими.