З якого віку треба звертатись на “ви” до незнайомих людей

Головна Сторінка » З якого віку треба звертатись на “ви” до незнайомих людей

Щоб висловити своє шанобливе ставлення до інших, ми часто звертаємось на “ви”.

Мовознавець Олександр Авраменко пояснив у своєму черговому відеоуроці, з якого віку варто звертатися на “ви” до незнайомців, і коли займенник “ви” пишеться з великої чи малої літери.

Коли звертатися на “ви” і писати займенник з великої літери

“Не раз помічав, що правило, так званої “пошаної множини” порушують. На “ви” вже варто звертатися до чужих дітей, яким 14-16 років. Така норма прописана у правилах етикету, тому її варто дотримуватися”, – каже Олександр Авраменко.

У діловому чи особистому листуванні “ви” слід писати тоді, коли хочеться показати своє шанобливе ставлення до людини. Така норма правопису рекомендована в діловому листуванні, привітаннях, листівках, ділових документах.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: 60+: як правильно називати пенсіонерів

Не слід писати “ви” з великої літери, коли звертаєтеся до кількох осіб, це є помилкою.

“У спілкуванні варто дбати про чистоту своєї мови й дотримуватися норм правопису. Таким чином ви виявляєте повагу до себе і своїх співрозмовників”, – підсумував мовознавець.

Ми вже звикли до творення так званих фемінітивів – назв жіночого роду за видом діяльності. Скажімо, продавчиня, соціологиня, чиновниця, боржниця, директорка.

Але от кажуть: директорша, лікарша, генеральша. Це фемінітиви з відтінком зневаги. З такими підступники суфіксами треба бути обережними. Суфікс -ш- позначає не професію. Директорша – це дружина директора, лікарша – дружина лікаря, генеральша – дружина генерала”. На позначення професії чи посади треба використовувати суфікс -к(а): директорка, лікарка, генералка.