fbpx

З Єлизаветою ІІ першими попрощалися у Шотландії

Члени королівської родини зібралися в Шотландії на службі на честь королеви Великої Британії Єлизавети ІІ. 12 вересня провели церемонію в соборі Святого Джайлса.

У супроводі волинника з Балморала, який виконував голосіння, монархиню винесли з палацу Голірудгаус. Там вона відпочила після 6-годинної поїздки з рідного замку в Абердінширі.

Труну британської королеви задрапірували королівським штандартом у Шотландії і прикрасили вінком із квітів. Коли зазвучав національний гімн, труну обережно опустили в катафалк під наглядом короля Карла ІІІ та його братів Ендрю й Едварда та сестри Анни.

Катафалк з Її Величністю під час прогулянки Королівською милею супроводжувала рота королівських лучників, шотландських охоронців. Попереду їхала кінна поліція у парадному одязі.

Карл ІІІ урочисто йшов із братами та сестрою за матір’ю. Люди, які на вулицях Шотландії проводили королеву в останню путь, то стояли мовчки схиливши голови, то аплодували монархині, коли повз них проїжджав катафалк.

Службу відвідала також королева-консорт Камілла. А також інша невістка королеви графиня Софі Весекська.

Карл ІІІ, принцеса Анна та принц Едвард були у військовій формі. Водночас середній син Єлизавети ІІ Ендрю, який більше не виконує королівських обов’язків через сексуальний скандал із ним, був одягнений у цивільне.

Також на церемонії була присутня прем’єр-міністерка Великої Британії Ліз Трасс.

Королева Єлизавета ІІ, яка правила найдовше в історії Великої Британії, пережила чоловіка принца Філіпа на півтора року.

Монархиня померла 8 вересня в замку Балморал в оточенні близьких. І через тиждень королівське подружжя знову возз’єднається.

17 квітня 2021 року, у день похорону герцога Единбурзького, стало відомо, що після смерті його дружини тіло герцога перепоховають. Принца Філіпа поховали в королівському склепі каплиці Святого Георгія у Віндзорському замку.