За останній тиждень роботи п’ятої сесії Верховною Радою ухвалено 49 законопроєктів

За останній тиждень роботи п’ятої сесії Верховною Радою ухвалено 49 законопроєктів

З 13 до 16 липня в парламенті ухвалили 14 постанов. В четвер паралментарі проголосували за звільнення Арсена Авакова з посади міністра внутрішніх справ, а сьогодні – за призначення на цю посаду Дениса Монастирського.

19 жовтня постановою Верховної Ради встановлено Всеукраїнським днем відповідальності людини. Тепер в установах культури і освіти щорічно проводитимуть тематичні заходи та бесіди про відповідальність людини відповідно до пунктів декларації. Пункти декларації стосуються дбайливого ставлення до довкілля, чесності, законослухняності і шанобливого ставлення до людей.

Ще однією постановою Рада схвалила бюджетну декларацію на 2022-2024 роки. На інфографіці можна подивитися, які основні економічні показники заклав Мінфін. Крім того, парламент ухвалив кілька постанов із перейменування сіл в Івано-Франківській та Полтавській областях.

Верховною Радою ухвалено 49 законопроєктів: 14 – за основу та 35 – в цілому.

У цілому були прийняті два законопроєкти щодо судової реформи – про відновлення роботи Вищої кваліфікаційної комісії суддів (з пропозиціями Володимира Зеленського) і про відновлення роботи Вищої ради правосуддя.

У другому читанні був ухвалений закон, який забороняє продаж ліків громадянам до 14 років. Якщо є сумніви щодо віку, ліки продаються за умови пред’явлення документів.

Рада схвалила закон, який передбачає цифровізацію державних послуг (так званий режим paperless). Як відзначили в Міністерстві цифровий трансформації, до 2024 року планується оцифрувати 100% держпослуг.

Крім того, у другому читанні ухвалили базовий закон про Дія.City – це спеціальний правовий режим для IT-галузі, який передбачає спеціальні умови оподаткування, нові форми і варіанти співпраці фахівця з компанією тощо.

Сьогодні перед самим закриттям сесії депутати проголосували за президентські законопроєкти про національний спротив і про збільшення чисельності Збройних сил.