Загарбники продовжують досягати тактичних успіхів – в ISW проаналізували наступ РФ на Харківщині

Головна Сторінка » Загарбники продовжують досягати тактичних успіхів – в ISW проаналізували наступ РФ на Харківщині

Війська РФ проводять відносно обмежені наступальні операції вздовж російсько-українського кордону на півночі Харківської області.

Загарбники продовжують досягати значних тактичних успіхів у, ймовірно, менш захищених районах. Про це повідомляє Інститут вивчення війни (ISW).

За даними аналітиків, розміри російських підрозділів, задіяних в операціях на півночі Харківщини, і угруповання російських сил, розгорнутих уздовж кордону на північному сході України, вказують на те, що російські сили поки що не проводять широкомасштабну операцію з оточення або захоплення Харкова.

Вранці 11 травня окупанти відновили наступ на північ від Липців і зосередилися на селі Глибокому. Російські “воєнкори” стверджували, що війська РФ просунулися до околиць Глибокого та пізніше захопили населений пункт. Дані NASA щодо пожежної інформації для управління ресурсами (FIRMS), отримані 10 травня, вказують на те, що поблизу Глибокого, ймовірно, точилися важкі бої. В ISW вважають, що російські війська просунулися до околиць населеного пункту.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Зеленський розповів, в районі яких сіл ведуться оборонні операції на Харківщині

Геолокаційні кадри за 11 травня показують, що окупанти захопили Мороховець та Олійникове.

Українські офіційні особи повідомили, що оборонці відбили російські напади на захід від Вовчанська поблизу Огірцевого та Гатища, двох населених пунктів, які, як стверджувало міністерство оборони Росії та джерела РФ, були захоплені російськими військами станом на 11 травня.

В ISW вважають, що російські війська просунулися щонайменше до околиць Огірцевого та Гатища. Міноборони країни-агресорки також повідомляло, нібито російські війська захопили Стрілечу, Пильну та Борисівку. ISW оцінюють ці твердження як точні. Крім того, загарбники заявляли про захоплення Плетенівки.

Окрім того, російські джерела стверджували, що окупаційні війська захопили Гоптівку та Кудіївку. Російські “воєнкори” також повідомляли, нібито ворог просунувся далі в напрямку Лук’янців, на північну околицю села Нескучне, а також на західну околицю Стариці та Ізбицького.

За даними російських джерел, війська РФ просунулися від Гатища до північно-західної околиці Вовчанська, на південь від Плетенівки та в напрямку Тихого.

“Малоймовірно, що українські сили створили б серйозні опорні пункти та укріплення вздовж спірної сірої зони або міцні позиції в невеликих прикордонних населених пунктах, які російські сили вже давно піддають регулярному обстрілу з непрямої наводки. Російські війська, ймовірно, зіткнуться з більш інтенсивним опором, коли намагатимуться просунутися поблизу населених пунктів на південь від кордону та до більших прикордонних населених пунктів, таких як Липці та Вовчанськ. Близькість міста Харкова до кордону збільшує значення обмежених тактичних здобутків Росії, однак, оскільки російським військам не потрібно просуватися набагато далі, щоб почати загрожувати місту Харкову регулярним обстрілом”, – зазначили в ISW.

Російські загарбники на Харківщині захопили села Стрілеча, Красне, Пильна та Борисівка. Вони переходять у “червону” зону, повідомили аналітики DeepState.

Окупанти також намагаються закріпитися в населених пунктах Мороховець, Олійникове, Лук’янці, Зелене. У районі Вовчанськ війська РФ зайняли села Плетенівка, Огірцеве та рухаються в бік Вовчанська.