Загибель Частякова: ДБР розглядає чотири версії

Державне бюро розслідування розглядає чотири версії у справі про загибель помічника головнокомандувача ЗСУ Валерія Залужного майора Геннадія Частякова.

Розпочалося досудове розслідування, сказала радниця з комунікацій ДБР Тетяна Сапьян в ефірі телемарафону, передає Gazeta.ua.

“Слідчі зараз знайомляться з матеріалами справи, які напрацювала Національна поліція. У кримінальному провадженні наразі висунуто чотири можливих версії вказаних подій”, – сказала вона.

Основною версією є нещасний випадок у результаті необережного поводження з вибуховим пристроєм.

“Друга версія – це те, що могло трапитися умисне вбивство, і завершений замах на вбивство членів родини Частякова, завуальоване під ненавмисне вбивство або нещасний випадок, який був зроблений на замовлення спецслужб Росії з метою дестабілізації військово-політичної ситуації в Україні. Є ще одна версія – це умисне вбивство Частякова, вчинене на ґрунті неприязних відносин: це могла бути помста, ревнощі зі сторони колег по службі. І ще одна версія – це здійснення замаху на умисне вбивство іншої, ніж Частяков, військової службової особи вищого офіцерського складу апарата головнокомандувача ЗСУ”, – додала речниця.

Справа перебуває на особливому контролі керівництва ДБР. Призначили експертизи та заплановані допити свідків. Будуть встановлювати всі обставини, які передували трагедії.

“Звичайно, слідство робитиме все, щоб якомога швидше встановити всі ці обставини, і виявити, хто був причетний та винуватий у результаті, якщо підтвердиться та чи інша версія, окрім основної. Але поспішати у таких справах також не варто. У слідства є декілька місяців і достатньо часу, щоб зібрати усі докази”, – додала Сапьян.

6 листопада у результаті підриву невідомого вибухового пристрою у селі Чайки на Київщині загинув військовий майор Геннадій Частяков, який працював помічником головнокомандувача ЗСУ Валерія Залужного.

Колега подарував йому на день народження набір з бойовими гранатами.

Його 13 річний син тяжко поранений, його госпіталізували.

Залужний вже відреагував на трагедію. Назвав це невимовним болем і важкою втратою для Збройних сил України і для нього особисто.