Загибель глави “Білоруського дому в Україні” Шишова: що відомо на даний момент

Загибель глави “Білоруського дому в Україні” Шишова: що відомо на даний момент

У Святошинському парку Києва вранці 3 серпня знайшли повішеним керівника організації “Білоруський дім в Україні” Віталія Шишова. Напередодні він вийшов з дому на пробіжку і не повернувся.

Поліція поки що розглядає дві версії того, що сталося – самогубство і вбивство з імітацією самогубства – а міжнародне співтовариство закликає ретельно розслідувати загибель білоруського активіста.

Про активіста Віталія Шишова, як відзначають білоруські ЗМІ, відомо небагато. На момент загибелі йому було 26 років. В Україну з Білорусі Шишов приїхав разом зі своєю дівчиною Боженою Жолудь в жовтні 2020 року. Як кажуть його соратники – через можливе кримінальне переслідування за акції протесту в Гомелі.

У грудні 2020-го Шишов створив громадську організацію “Білоруський дім в Україні”. Її мета – допомога білорусам, які з політичних мотивів покинули країну і поїхали в Україну. Організація допомагала таким громадянам з адаптацією, працевлаштуванням тощо.

За інформацією білоруської служби “Радіо Свобода”, організація Шишова пов’язана з колишнім громадянином Білорусі, добровольцем батальйону “Азов” Сергієм Коротких.