Загибель Шишова: друзі розповіли, хто може бути причетним до його зникнення

Загибель Шишова: друзі розповіли, хто може бути причетним до його зникнення

Друзі білоруського активіста Віталія Шишова вважають, що його смерть не пов’язана з самогубством. До його зникнення можуть бути причетні спецслужби Росії або Білорусі.

Про це розповів друг Шишова Юрій Щучко в ефірі каналу “Україна 24″.

Друг засновника «Білоруського дому в Україні» заговорив про “показову страту” для залякування білоруської опозиції.

“Коли ми за два дні до смерті Віталія зустрічалися і гуляли по місту, він, я і його подруга розмовляли про дітей, сміялися, веселилися. Я їм казав як старший товариш: давайте, дитину народите, я буду допомагати, буду йому на три години в тиждень халявним дідом. Ми посміялися, Віталій сказав: Нехай. Тобто людина, яка планує сім’ю, дитину, вибачте, про суїцид не думала”, – розповів він.

Друг загиблого білоруса додав, що це може бути справа рук “або спецслужб Білорусі, або це за допомогою спецслужб Росії”. Він також переконаний, що люди, причетні до смерті, мали намір “покарати і показати активістам середньої ланки, щоб вони не займалися діяльністю”.

“Ви розумієте логіку: якщо прибрати активістів середньої ланки, то зв’язок між низовими активістами і лідерами протестів пропадає. Дістати людину в Україні, на мій жаль, набагато простіше, ніж в тій же Польщі чи Литві. Це ще й за рахунок того, відсутній мовний бар’єр”, – сказав він.