Захід повинен бути вдячним Україні, а не змушувати її благати про зброю – The New York Times

Захід повинен бути вдячним Україні, а не змушувати її благати про зброю – The New York Times

Західні країни повинні висловити вдячність Україні за її роль у захисті Європи та активніше допомагати Києву, а не чекати на прохання про допомогу. Таку думку висловив відомий журналіст Томас Фрідман у статті для The New York Times. Він зазначає, що Україна веде війну не лише за себе, але й за безпеку всієї Європи, борючись з російською агресією. “Нам потрібно розуміти, що Україна докладає величезних зусиль, захищаючи наші спільні цінності. Все, що Київ просить від нас, це допомога з озброєнням та фінансова підтримка”, – пише Фрідман.

Фрідман наголошує, що вартість підтримки України для Заходу незначна порівняно з величезними збитками, завданими російській армії. “Україна зробила російські війська менш небезпечними для нас, і це найкраща угода для НАТО за всю його історію”, – зазначає він. За словами оглядача, західні країни повинні бути вдячні Україні за її мужність і рішучість.

У статті також цитується віце-прем’єр-міністр Канади Христі Фріланд, яка на зустрічі з лідерами НАТО в Давосі висловила думку, що Захід зобов’язаний підтримувати Україну, а не чекати на її прохання про допомогу. Цю позицію підтримав і канцлер Німеччини Олаф Шольц, який наголосив на необхідності тривалої підтримки України. На тлі цього, США все ще обговорюють можливості нової програми військової допомоги Україні.