Заколотники у Нігері закрили повітряний простір

Військові, які захопили владу у Нігері, заявили про часткове закриття повітряного простору та можливе вторгнення в країну іноземних держав.

6 серпня закінчився термін ультиматуму щодо поновлення на посаді обраного президента Мохамеда Базума, пише Bloomberg.

“У неділю закінчився час ультиматуму сусідніх держав, які вимагають відновити конституційний лад у країні. Вони встановили дедлайн до кінця 6 серпня. У випадку відмови сусідні країни обіцяли здійснити військову інтервенцію для відновлення конституційного ладу, однак поки що військових дій не видно”, йдеться у повідомленні.

У неділю заколотники заявили про закриття повітряного простору для міжнародних рейсів, за вийнятком кількох країн Алжир, Буркіна-Фасо, Малі, Лівію та Чад, які не підтримали іноземну військову інтервенцію.

Лідери повстання у Нігерії заявили, що підготовка до вторгнення вже розпочалася.

“Планування цієї війни було здійснено. Попереднє розгортання сил для участі у ній почалося у двох країнах Центральної Африки”, заявив представник хунти Амаду Абдраман в ефірі державної телекомпанії Tele Sahel.

Жодних інших подробиць поки немає.

Унаслідок дій 26-27 липня влада в Нігері захоплена військовими. Вони контролюють ключові адміністративні будівлі у столиці Нігеру місті Ніамей. Військові взяли в полон президента Нігера. Їхні прихильники засуджують Францію та Захід.

Влада в країні захоплена військовими, які контролюють ключові адміністративні будівлі у столиці Нігеру. Ситуацією стурбовані не лише сусідні держави. Лідери багатьох країн закликали бунтівників звільнити президента Мохамеда Базума та повернутися до демократичних принципів.

Бунтівні військові, які взяли в полон президента Нігера, схоже, зміцнюють контроль над країною. Сотні їхніх прихильників вийшли на вулиці Ніамея: вони закликають Росію втрутитися у те, що відбувається.

Україна рішуче засудила державний переворот у Нігері.