Закон про мобілізацію дає чіткий сигнал союзникам – нардеп

Західні партнери постійно спостерігають за тим, наскільки активно Україна відбиває російську агресію.

Ухвалення законопроєкту про мобілізацію дає чіткий сигнал союзникам, що Україна посилює мобілізаційні процеси. Про це заявив народний депутат, член парламентського Комітету з питань національної безпеки, оборони та розвідки Олександр Федієнко, повідомляє пресслужба Верховної Ради.

За його словами, це не піар, а “чітке розуміння, що ми або втрачаємо країну, або захищаємо її, задіюючи всі необхідні ресурси”.

“Кожен громадянин України, який є військовозобов’язаним і не має фізичних обмежень, повинен оновити свої облікові дані. Через якийсь час після набуття чинності закону про мобілізацію повинен запрацювати електронний кабінет військовозобов’язаного, через який можна буде добровільно оновити свої дані. Також це можна буде зробити безпосередньо в ТЦК або в ЦНАПах. Оновлення даних ще не свідчить про те, що людину відразу мобілізують”, – зазначив нардеп.

За його словами, дані про чинних військовослужбовців уже внесені в систему “Оберіг”.

“Таким людям треба буде просто зареєструватися в електронному кабінеті й підтвердити, що це саме він. Водночас система “Оберіг” запрацює з іншими реєстрами, звідки підтягнуться дані про військовозобов’язаних. Відповідно, ухвалений законопроєкт наведе лад у питаннях мобілізації. А ТЦК й загалом Генеральний штаб зможуть зрозуміти, яку кількість військовозобов’язаних можна залучити до виконання конституційного обов’язку”, – додав Федієнко.

Верховна Рада ухвалила в цілому урядовий законопроєкт про мобілізацію, який Кабінет міністрів подавав наприкінці січня. За проголосували 283 народних депутатів.

Разом з тим Комітет Верховної Ради з питань національної безпеки, оборони та розвідки рекомендував розробити законопроєкт про демобілізацію впродовж восьми місяців.