Законопроект про перехідний період подали на розгляд Венеціанської комісії

Законопроект про перехідний період подали на розгляд Венеціанської комісії

Проєкт закону України “Про засади державної політики перехідного періоду” подали на розгляд Венеціанської комісії. Про це в програмі “Україна насправді” телеканалу “Дім” заявила радник віце-прем’єр-міністра, міністра з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій Юна Потьомкіна.

“Крім розгляду в парламенті, дуже важливий момент: ми подали цей законопроект на розгляд Венеціанської комісії. І це вкрай важливо. Тому що норми, які у нас прописані в законопроекті, досить нові, нестандартні для українського правового поля. Тому мати подібного роду експертизу – теж посилення проекту “, – підкреслила Потьомкіна.

Радник міністра повідомила, що вже у вересні Україну відвідає делегація Венеціанської комісії, щоб обговорити документ.

“У вересні ми очікуємо першої комунікації з Венеціанською комісією, делегації, яка приїде сюди для детальної комунікації на нашу законопроекту. І з 1 по 10 жовтня буде засідання Венеціанської комісії, після якого ми очікуємо вже офіційного рішення на нашу законопроекту”, – уточнила Потьомкіна.

Експерт доповнила, що рамковий законопроект “задає певний тон, певні напрямки для подальшого пакету законодавчих актів про перехідний період”. А над законами, які регулюють ступінь відповідальності за ті чи інші правопорушення, робота продовжиться надалі.

“Що ж стосується законів про так званої відповідальності, до якої увійде і амністія, і потенційно люстрація. Про це набагато чіткіше ми зможемо говорити трохи пізніше – в момент, коли все-таки виробиться бачення, що увійде в процедури, і що потребуватиме відображенні в додаткових законодавчих актах “, – резюмувала Потьомкіна.