Залужний поговорив із очільником армії США: обговорили ситуацію на фронті і не тільки

Залужний поговорив із очільником армії США: обговорили ситуацію на фронті і не тільки

У четвер, 30 листопада, Головнокомандувач Збройних сил України Валерій Залужний провів переговори з головою Об’єднаного комітету начальників штабів США Чарльзом Брауном.

Зокрема, Залужний розповів про ведення противником локальних наступальних дій на Куп’янському, Лиманському, Бахмутському, Авдіївському та Мар’їнському напрямках. Про це Головнокомандувач ЗСУ повідомив у Facebook.

“Водночас Сили безпеки і оборони завдають ворогу суттєвих втрат у живій силі та техніці, а також виснажують його вздовж усієї лінії фронту”, – написав головком.

Залужний також повідомив, що з генералом Брауном домовилися продовжувати спільну роботу над пошуком технологічних рішень для здобуття переваги над противником у повітрі, вогневому ураженні та розмінуванні.

Також він поділився з партнерами результатами наших досліджень щодо ефективності застосування певних типів озброєнь.

“Щиро дякую генералу Брауну й усьому американському народу за послідовну підтримку та допомогу Україні в боротьбі з російськими окупантами”, – додав Залужний.

США переносять на наступний рік передачу Україні першої великої партії реактивних бомб малого діаметра наземного базування (GLSDB), адаптованих для завдання ударів на дальність близько 160 км.

Згідно з повідомленнями представників Пентагону та осіб, знайомих із питанням, таке озброєння може бути передано Україні в рамках оборонної допомоги у першій половині 2024 року.

Оскільки контракт на початок виробництва GLSDB був підписаний у березні, згідно з заявою Міністерства оборони США для Reuters, постачання було перенесено на кінець року.

Для виробництва були потрібні матеріали, надані державою, тому підписання контракту обмежило його початок.