fbpx

Залишається великий ризик: що буде з курсом долара

Головна Сторінка » Залишається великий ризик: що буде з курсом долара

Від початку 2023-го року курс гривні до долара суттєво зміцнів. Україна отримає значну суму фінансової допомоги від Заходу. Тому ситуація з курсом прогнозована. Хоча залишається один великий ризик. Про це в коментарі Gazeta.ua розповів економіст Ілля Несходовський.

“Ситуація прогнозована. У нас відбулося незначне послаблення гривні. А зараз поступово відбувається укріплення. І ця тенденція продовжиться. Україна отримає значну суму фінансової допомоги від Заходу. Тобто в країну зайде значна сума валюти. Звичайно, у нас від’ємне сальдо по торговому рахунку. Але разом з тим суттєво нарощується експорт послуг. Як результат в цілому той мінус, який у нас є, повністю перекривається. Тому національна валюта продовжить укріплюватися. Важливо, щоб Нацбанк проводив зважену політику. Щоб надто сильне укріплення національної валюти не шкодило нашим виробникам”, наголошує Несходовський.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: “Російська Федерація нестиме загрозу ще декілька поколінь” Олег Рибачук

Великим ризиком для курсу залишається війна, говорить економіст.

“Масштабний обстріл, знищення інфраструктури це все суттєво погіршує стан економіки. Воєнні ризики залишаються дуже високими. Але якщо ми продовжимо поступово звільняти наші території, навпаки стан економіки покращуватиметься. Ситуація в країні позитивно впливатиме на стабільність національної валюти”, каже Несходовський.

Обмінний курс гривні до долара й інших валют 2023 року буде стабільний. Але за умови, що уряду вдасться залучити в держбюджет $38 млрд для покриття дефіциту, заявив міністр фінансів Сергій Марченко.

Generated by Feedzy