fbpx

Зарплата у Верховній Раді ‒ скільки отримали депутати у січні

Головна Сторінка » Зарплата у Верховній Раді ‒ скільки отримали депутати у січні

За січень 2023 року 396 народних депутатів України отримали стовідсоткову надбавку до свого посадового окладу.

Виплату здійснили за “інтенсивність праці”. Про це йдеться у відповіді апарату Верховної Ради на запит Української правди.

У січні середня виплата на одного депутата склала 48,8 тис. грн. У цю суму включено оклад, 100% надбавки “за інтенсивність”, а також виплати за почесне звання, вчений ступінь, кошти за відпустку, лікарняний або службове відрядження.

Найбільше у січні заробив голова Верховної Ради Руслан Стефанчук, він отримав 78,9 тис. грн зарплатні. А голова комітету ВРУ у закордонних справах Олександр Мережко отримав 69,1 тис. грн.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Зменшення зарплат, високі ціни, паливна криза: що змінилося за рік на економічному фронті

Найменше виплатили депутату з групи “Довіра” Валерію Лунченку 4,9 тис. грн та виключеному з фракції “Слуга народу” Олександру Дубінському 5 тис. грн.

Жодних виплат за січень не отримали позбавлені мандатів нардепи від забороненої ОПЗЖ. Йдеться про Ігоря Абрамовича, Олега Волошина, Тараса Козака, Наталію Королевську, Рената Кузьміна, Віктора Медведчука, Юрія Солода та позафракційного Андрія Деркача.

Не отримали зарплатні також кілька нардепів з інших фракцій та груп, зокрема Лариса Білозір, Олесь Довгий та Ольга Стефанишина.

Ще двоє нардепів не отримали зарплати, але їм виплатили компенсацію за невикористану відпустку й відшкодування за відрядження відповідно. Це ‒ позбавлений мандата Андрій Аксьонов від ОПЗЖ та Сергій Шахов з групи “Довіра”.

Загалом на всі виплати народним депутатам у січні пішло 19,4 млн грн. Це майже удвічі більше ніж за перший місяць минулого року.

Світовий банк оголосив про додаткове грантове фінансування для України. Виділяють $2,5 млрд. Грант є прямою бюджетною підтримкою уряду України і надається в рамках проєкту Світового банку “Державні витрати на підтримку адміністративної спроможності в Україні”.

Україна отримала від міжнародних партнерів торік 1 трлн грн, повідомив прем’єр-міністр Денис Шмигаль. За його словами, завдяки цій допомозі в Україні профінансовані всі видатки бюджету. Не затримували на жоден день ані пенсії, ані соціальні виплати, ні зарплати вчителям чи лікарям.

Generated by Feedzy