Затягування з боку Київської міської державної адміністрації з викупом 5-го цеху АТ “Перший київський машинобудівний завод”, необхідного для добудови розв’язки, є свідомим вибором столичної влади. При цьому бюджет на реконструкцію шулявського шляхопроводу продовжує зростати – ціна сягнула вже 2 млрд грн, при початково запланованих 600 млн грн.
Про це в своїй колонці заявив Олександр Лємєнов, засновник організації StateWatch.
“Час минає, рішення щодо викупу досі немає. Це не дивно, зважаючи на аналіз політичної кон’юнктури. У судовому порядку КМДА вирішує дати запит на ще одну оцінку. Тягнути, отже, тягнути. Свідомий вибір. А тим часом вартість реконструкції Шулявського мосту зросла з 600 млн грн до близько 2 млрд грн. Тут варто нагадати, що підрядник будівництва ТОВ “Північно-Український Будівельний Альянс” з корпорації “Укрбуд”. Останню структуру на момент початку ремонту очолював екснардеп Максим Микитась, що нині перебуває під слідством.
Незрозуміло, скільки очікувати передачі 5-го цеху. Можливо, КМДА навмисно тягне до появи нового власника заводу, щоб уже безпосередньо з ним “вирішувати” питання. Водночас реконструкцію Шулявського мосту так і не може бути завершено, поки не вирішиться вищезгадане питання”, – зазначив експерт.
Він нагадав, що з запитом про викуп будівлі КМДА звернулася до заводу в 2019 році. Тоді київська влада винайняла оцінювача, який визначив вартістю будівлі.
“Цим експертом було встановлено попередню ціну 240 мільйонів гривень. Згодом відповідну вартість повинна була затвердити столична влада. Проте цього не відбулося. Фонд держмайна звіт про оцінку вартості 5-го цеху зі свого боку затвердив, і було це ще у квітні 2020-го. Тоді усе загальмувалось на етапі погодження столичною владою. Бездіяльність КМДА тривала рік”, – вказує Лємєнов.
Вже на початку 2021 року в КМДА почали стверджувати, що Фонд держмайна (орган управління заводу) та “ПКМЗ” затребували за будівлю не 240 млн грн, а 700 млн грн. За словами Лємємнова, жодних підтверджень цієї інформації немає.
“Припускаю, що це фантазії КМДА, щоб прикрити свої провали у затвердженні 240 мільйонів гривень. Перекидання відповідальності між органами публічної влади не є чимось дивним в українських реаліях”, – резюмував він.