Збільшення виплат при народженні дитини: які суми можуть отримувати українці

Збільшення виплат при народженні дитини: які суми можуть отримувати українці

В Україні планують збільшити виплати при народженні дитини. Усі вони залежатимуть від того, який по черзі малюк з’явився в сім’ї. Якщо законопроєкт приймуть, нові норми допомоги почнуть діяти вже з 1 січня 2022 року.

Уряд підтримав законопроєкт, розроблений Міністерством соціальної політики, який передбачає збільшення обсягу державної підтримки при народженні дитини або при усиновленні.

“Це не остаточне збільшення: з 2023 року і надалі пропонується збільшення розміру такої допомоги на прогнозний показник інфляції. Звісно, що прямі виплати — це лише частина стратегії підтримки молодих родин. Паралельно з цим ми будемо покращувати якість медицини для дітей, будувати нові дитячі садки та школи, дамо можливість молодим родинам придбати власне житло в рамках програми пільгової іпотеки”, — зазначив Денис Шмигаль.

Скільки платитимуть:

  • Перша дитина – 50 тисяч.
  • Друга – 100 тисяч.
  • Третя – 150 тисяч.

З 30 червня 2014 року допомога при народженні дитини залишається незмінною – 41280 гривень незалежно, яка по черзі дитина народилася в сім’ї. З них 10320 гривень відразу виплачують, а згодом по 860 гривень щомісяця протягом наступних 3 років.