В Україні можуть побудувати мінімум чотири заводи з виробництва зброї

В Україні можуть побудувати мінімум чотири заводи з виробництва зброї

Збройний концерн Rheinmetall оголосив про плани з виробництва снарядів, військової техніки, пороху та зенітної зброї, акцентуючи на важливості України як стратегічного партнера. Генеральний директор концерну, Армін Паппергер, під час презентації результатів діяльності за 2023 рік, яку передало AFP, вказав на значний потенціал українського ринку, прогнозуючи продажі на рівні двох до трьох мільярдів євро на рік.

У попередньому місяці Rheinmetall вже оголосив про угоду з українською компанією щодо локалізації виробництва артилерійських снарядів в Україні, що свідчить про зміцнення військово-технічного співробітництва між країнами.

Розпочати будівництво заводу планується найближчим часом, проте з міркувань безпеки локація не розкривається. Завод буде розроблено за зразком німецького заводу Rheinmetall, спеціалізованого на виробництві боєприпасів.

Компанія повідомила про рекордні продажі у 2023 році, що склали 7,2 мільярда євро, з амбіцією перевищити цей показник до 10 мільярдів євро в наступному році.

Осінню 2023 року Rheinmetall отримав дозвіл на створення спільного підприємства з концерном “Українська оборонна промисловість”, яке вже було зареєстровано в Україні, підкріплюючи довгострокове військове співробітництво між Німеччиною та Україною.

Ці заходи відображають реакцію західних країн на інформацію про значний обсяг виробництва артилерійських боєприпасів Російською Федерацією, що за даними CNN та розвідки НАТО, сягає близько 250 тисяч одиниць на місяць або 3 мільйони на рік, що утричі перевищує потенціал постачання зі Сполучених Штатів Америки та Європейського Союзу до України.