Зеленський має себе “перекроїти” – британський політолог

Головна Сторінка » Зеленський має себе “перекроїти” – британський політолог

Президент України Володимир Зеленський опинився у доволі незручному політичному становищі, намагаючись звільнити головнокомандувача ЗСУ Валерія Залужного.

Тепер він виглядатиме слабким, якщо цього не зробить. Про це у статті для The Sunday Times пише британський політолог Марк Галеотті.

“Актор і комік вже встиг перетворитися то на політика, то на полководця. Тепер, зіткнувшись зі складнішими проблемами, ніж ті, що постали перед ним під час російського вторгнення майже два роки тому, він повинен знову знайти спосіб адаптуватися”, – стверджує Галеотті.

За словами політолога, напруга між Зеленським і Залужним, двома найпопулярнішими людьми в Україні, зростає вже тривалий час. При цьому Залужний вважав невиправданим політичне втручання у військові рішення та призначення. Натомість в Офісі президента були занепокоєні популярністю “залізного генерала”.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У Кремлі вигадали нову брехню про Залужного

“Хоча він не виявляв жодних ознак політичних амбіцій, генерал є єдиною фігурою, яка може конкурувати з президентом у суспільній підтримці. Генерал намагається уникати уваги, але він має репутацію жорсткого та чесного командира. Зокрема, він розглядається як розрив з генералами радянських часів, які загалом не змогли реформувати українську армію до війни”, – зазначає політолог.

Зеленський, на його думку, відштовхнув від себе “електорат кольору хакі”, який вважає військових найкращими в українському суспільстві, і підняв Залужного як потенційну політичну силу.

“Принаймні ті, хто хоче підірвати Зеленського, використають цей випадок, щоб представити його не лише заздрісним, а й слабким, шукаючим “цапа відбувайла” за відсутність прогресу в минулорічному контрнаступі. Щодо Зеленського, то він успішно перекроїв себе у 2022 році і міг би це зробити знову. Можливо, актор ще напише новий сценарій”, – додав Галеотті.

Ввечері 29 січня відразу кілька джерел повідомили про нібито звільнення головнокомандувача ЗСУ Валерія Залужного. У Міністерстві оборони спростували цю інформацію. Пізніше прессекретар президента Сергій Никифоров повідомив, що Залужного не звільняли.

Головнокомандувач Збройних сил України Валерій Залужний нещодавно на зустрічі з президентом Володимиром Зеленським окреслив проблеми у війську, які успадкує його ймовірний наступник на посту головкома. Розмова була досить відвертою, повідомляють джерела видання The Washington Post.