fbpx

Зеленський назвав три пріоритети у відновленні України

Зеленський назвав три пріоритети у відновленні України

Президент Володимир Зеленський назвав пріоритети у відновленні України та української економіки.

Першим пунктом є енергетичний сектор. Влада хоче зробити його більш різноманітним, сказав президент в інтерв’ю Welt.

“Я говорю не лише про природний газ та електроенергію з АЕС. Ми також вважаємо, що вкрай необхідно розвивати здатність диверсифікувати виробництво та зберігання енергії. Це нові технології, над якими я хочу працювати разом із США та Європою. Треба будувати електроакумулятори”, пояснив президент.

Другим пріоритетом є розвиток сільського господарства. Партнери можуть допомогти з розвитком системи поливу та пов’язаної з нею логістикою. Зеленський вважає, що потрібно створити нові зернові хаби в ЄС, Африці та Азії.

“Саме величезні хаби, куди ми можемо доставляти, а потім зберігати пшеницю, кукурудзу та всі інші культури, які вирощуються в Україні. Коли ці хаби будуть готові, ми зможемо перемістити туди наші товари. Ми вже говорили про це з кількома африканськими країнами і їм подобається ідея будівництва зернових центрів. У цьому плані ми сподіваємося на партнерів з Європи, адже це потребує значних інвестицій. Не менш важливі заходи захисту в секторі питної води”, сказав він.

Останній пріоритет стосується розширення кібербезпеки.

“Росія неодноразово намагалася вразити нас кібератаками, але ми змогли їх відбити. У нас є високотехнологічні компанії, які не на передовій, не на другій лінії оборони, але вони теж добре попрацювали у боротьбі з Росією”, сказав Зеленський.

Торік у жовтні в Україну надійшли $1,3 млрд додаткового фінансування від МВФ. Кошти використають на посилення обороноздатності, виплату пенсій, соціальні програми й підтримку економіки, сказали в уряді.

МВФ оцінює щомісячні потреби України від $3 до $4 млрд у 2023 році.

Generated by Feedzy