20 вересня сонячна активність підвищилась до К-індексу 7. Це червоний рівень, який відповідає сильним геомагнітним хвилюванням. Такі бурі здатні впливати на самопочуття та здоров’я метеозалежних людей.
Прогноз магнітних бур опублікував портал Meteoagent.
Геомагнітний шторм червоного рівня, який розпочався ще 10 вересня і коливався у межах 5-8 балів, нарешті завершиться цієї п’ятниці. Уже 21 вересня науковці прогнозують, що сонячна активність суттєво знизиться до 3 балів (зелений рівень), що відповідає слабким геомагнітним хвилюванням.
А 22 вересня очікується сонячна активність з К-індексом 2 (зелений рівень), що відповідає незначним геомагнітним хвилюванням.
Якщо прогнози не зміняться, то цілком ймовірно, що 26-27 вересня Землю знову накриє магнітна буря червоного рівня. Її К-індекс складе 5 балів.
Дослідники сонячної активності оновлюють свої дані кожні три години.
Що таке магнітна буря
Магнітна буря – явище, викликане регулярними спалахами і вибухами на Сонці, в результаті яких виділяється значна кількість сонячної енергії. Вона складається із заряджених частинок (протонів і електронів), які швидко рухаються у різних напрямках, у тому числі до Землі. Коли вони досягають магнітосфери Землі, відбувається активність, яку науковці називають магнітними бурями або сонячними бурями.
Як магнітні бурі впливають на людей
Деякі люди можуть відчувати головний біль, втому та стрес. Щоб полегшити свій стан, намагайтесь дотримуватися режиму дня і харчування, повноцінно висипатися. Здійснювати прогулянки на свіжому повітрі. Уникайте конфліктів, стресових ситуацій.
Людям з хронічними захворюваннями рекомендується більше відпочивати, тримати під руками необхідні ліки.
Вранці допоможе підбадьоритися контрастний душ, а ввечері розслабитися – ванна.
12 вересня на Сонці стався корональний викид маси і досяг нашої планети, через що жителі багатьох країн спостерігали полярне сяйво. Дивовижні знімки світіння в небі публікува жителі Канади, США та багатьох європейських країн.