fbpx

ЗМІ назвали п’ять країн, які імпортують російські нафтопродукти

ЗМІ назвали п’ять країн, які імпортують російські нафтопродукти

Країни Північної Африки почали масово імпортувати російські нафтопродукти.

Йдеться про Марокко, Туніс, Єгипет, Лівію та Алжир. Про це повідомило американське видання The Wall Street Journal.

На тлі масштабних обмежень, запроваджених країнами Заходу щодо продажів російської нафти й нафтопродуктів, країни Північної Африки суттєво збільшили імпорт цієї продукції з РФ.

Наприклад, влада Марокко за весь 2021 рік закупила близько 600 тис. барелів дизеля. А тільки у січні 2023-го цей показник сягнув 2 млн барелів.

Туніс позаторік практично не купував російських нафтопродуктів. Втім, в останні місяці він отримує великі потоки бензину, дизельного пального та інших нафтопродуктів з РФ.

Збільшення імпорту до Тунісу і Марокко збігається зі зростанням їхнього власного експорту нафтопродуктів. Що викликає занепокоєння, що російські вантажі змішуються з іншими нафтопродуктами та реекспортуються.

Відтак Марокко, яке раніше не відзначалося значним експортером дизельного пального, минулого місяця відправило 280 тис. барелів на Канарські острови Іспанії. І ще 270 тис. барелів до Туреччини. Що збіглося з припливом російського дизельного пального до Марокко.

Торік у грудні запрацювало ембарго на постачання російської нафти у країни ЄС. Рада ЄС встановила граничну ціни на нафту і нафтопродукти та оливи з Росії на рівні $60 за барель.

Видання Bloomberg розповіло, як ембарго на російську нафту б’є по економіці країни-агресорки РФ.

Generated by Feedzy