fbpx

Знайшли кільце, яке мало захищати від похмілля

Головна Сторінка » Знайшли кільце, яке мало захищати від похмілля

На території старовинного винного заводу в Явні біля ізраїльського Тель-Авіва археологи знайшли золоту каблучку з аметистом.

Її могли використовувати, як амулет, повідомляє Управління старовини Ізраїлю.

Аметист згадується в Біблії як один із 12 каменів у наперснику первосвященика. В античному світі його називали “благословенним каменем”, що приносить удачу, спокій та благо. Його вважали заспокійливим засобом.

Саме слово “аметист” у перекладі з давньогрецької означає “не бути п’яним”. Те, що кільце знайшли біля складу на виноробні може свідчити, що його власник хотів пити без наслідків.

“Людина, якій належало кільце, була забезпечена. Наявність дорогоцінного каменю вказувало оточуючим на його статус і багатство. Такі каблучки могли носити як чоловіки, так і жінки”, – розповів експерт з давніх прикрас Амір Голані.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Біля Стіни плачу знайшли давньоримський банкетний зал

Кільце лежить у шарах, що належать до пізньовізантійського – раннього ісламського періоду. Його могли передавати у спадок.

Іспанські археологи на острові Менорка виявили речі давньоримських військових. Предмети лишили біля кріпосних воріт під час ритуалу після захоплення поселення пунічної культури близько 100 року до н. е.