ЗСУ збивають російські військові літаки у 20 разів швидше, ніж РФ може їх виготовити

ЗСУ збивають російські військові літаки у 20 разів швидше, ніж РФ може їх виготовити

Сили оборони України збивають російські військові літаки у 20 разів швидше, ніж Росія може їх виготовити.

Україна продовжує завдавати значних втрат російським силам вторгнення, збивши ще три винищувачі-бомбардувальники Су-34 в районах поблизу Авдіївки та Маріуполя. Про це заявив старший військовий радник делегації Великої Британії в ОБСЄ Ніколас Окотт під час засідання Форуму з безпекового співробітництва ОБСЄ в середу у Відні, передає “Укрінформ”.

Військовий радник британської місії при ОБСЄ вказав на те, що за 13 днів українськими силами збито 12 літаків типу Су та один літак-розвідник А-50У.

“Постійне знищення військових літаків є значним провалом для військових зусиль Росії, враховуючи, що через санкції Росія ледве виробляє трохи більше кількох десятків літаків щороку. І ці повідомлення (про збиття російських літаків Україною – Gazeta.ua) свідчать про те, що Росія втрачає літаки в 20 разів швидше, ніж може їх замінити”, – зауважив Окотт.

Британський дипломат зазначив, що ні в кого не має бути сумнівів щодо справжніх цілей РФ щодо України.

“Заступник голови Ради безпеки Росії Дмитро Медведєв назвав Україну “раковою пухлиною”, заперечуючи її право на існування. І ми бачили в Бучі, що Росія робить на територіях, які вона контролює”, – зазначив він.

На цьому тлі Окотт наголосив, що Сполучене Королівство твердо стоятиме на боці України, щоб “гарантувати, що незаконна агресія Росії не перемогла”.

Російські окупанти дронами намагаються компенсувати нещодавну втрату 13 бортів авіації.

Літаки, які слугують для скидання КАБів на півдні, також займаються збором інформації, але не так ефективно, як А-50, заявила 5 березня керівниця Об’єднаного координаційного пресцентру Сил оборони півдня Наталія Гуменюк в ефірі телемарафону.