44 країни виступили за створення спецтрибуналу щодо злочинів Росії

44 країни виступили за створення спецтрибуналу щодо злочинів Росії

44 країни підписали політичну декларацію на конференції “Відновлення правосуддя для України”, яка проходила в Гаазі.

Вони висловили свою підтримку створенню спеціального трибуналу по злочину агресії та ініціативам, що стосуються використання заморожених активів Росії на благо України, за інформацією від урядового порталу Нідерландів.

Фінальний документ було підписано такими країнами, як Албанія, Андорра, Австралія, Австрія, Бельгія, Боснія і Герцеговина, Болгарія, Канада, Хорватія, Кіпр, Чехія, Данія, Естонія, Фінляндія, Франція, Грузія, Німеччина, Греція, Ісландія, Ірландія, Італія, Японія, Латвія, Ліхтенштейн, Литва, Люксембург, Мальта, Молдова, Монако, Чорногорія, Нідерланди, Нова Зеландія, Північна Македонія, Норвегія, Польща, Португалія, Румунія, Сан-Марино, Словенія, Іспанія, Швеція, Україна, Великобританія та США. Загалом на конференції було присутньо 57 країн.

Ці держави виступили за посилення спільних зусиль у напрямку забезпечення детального розслідування та відповідальності за всі порушення міжнародного права в ході війни.

Вони привітали обіцянки, дані на конференції, щодо подальшої підтримки розслідувань і зазначили роль усіх організацій, які вже беруть участь у цій роботі, включаючи Міжнародний кримінальний суд, що виписав ордер на арешт російського президента Володимира Путіна.

Країни підтвердили свої наміри працювати над створенням спеціального трибуналу для притягнення Росії до відповідальності та привітали готовність Нідерландів прийняти цей трибунал.

У другій частині декларації країни вітали початок роботи Реєстру збитків, який з 2 квітня прийматиме заявки.

Заморожені активи РФ у юрисдикції держав-учасниць залишатимуться такими, доки Росія не припинить свою агресію проти України та не відшкодує завдані збитки. Країни вітали дискусії щодо можливості використання цих активів на користь України.

Міністр закордонних справ Дмитро Кулеба підкреслив, що хоча на початку повномасштабної війни до ідеї спецтрибуналу ставилися зі скепсисом, зараз багато країн її підтримують.

“Вдячний усім країнам, що визнають значущість цього питання. Впевнений, що працюючи разом, ми знайдемо всі необхідні рішення, щоб трибунал став реальністю. Потрібно ще одне зусилля, аби довести справу до кінця”, – зазначив він.

Потреби відновлення України складають майже 486 млрд доларів, повідомив у лютому прем’єр-міністр Денис Шмигаль.

У березні запрацював сайт міжнародного Реєстру збитків, завданих агресією РФ проти України.