Конгрес погодив текст угоди щодо кордону США з Мексикою, від ухвалення якого буде залежати поновлення фінансування військової допомоги Україні.
Текст документа планується оприлюднити найближчими днями, пише Guardian.
Ввечері у середу доля фінансової допомоги Україні “висіла на волосині”. Лідер республіканської меншості у Сенаті Мітч Макконнелл відмовився від компромісу. За його словами, угода могла “підірвати” шанси Дональда Трампа на президентських виборах у листопаді.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Пентагон зробив важливу заяву щодо фінансування допомоги Україні
Однак вже наступного дня у Капітолії Макконнелл заявив Bloomberg News, що переговори щодо імміграції “тривають”. За його словами, він повністю “на борту переговорів” і заперечив свою антагоністичну позицію.
В Конгресі обговорюється угода, що передбачає суттєві поступки демократів для стримування нелегальної міграції до США з Мексики. Натомість республіканці мають підтримати пакет військової допомоги Ізраїлю та Україні, проти чого висловлюється крайнє праве крило партії.
Останнім часом переговори ускладнилися, оскільки у соцмережах Трамп відкрито попросив спікера Палати представників Майка Джонсона не затверджувати угоду, “якщо ми не отримаємо все необхідне, щоб зупинити проникнення мільйонів і мільйонів людей через кордон у США”.
Республіканці в Сенаті, які підтримують переговори щодо кордону, заявили, що партія має скористатися можливістю вирішити проблему рекордного зростання кількості людей, що прибувають на південний кордон США – ситуацію, яку обидві партії та Білий дім називають кризовою.
Сенатор-республіканець від штату Юта Мітт Ромні, який наполягав на схваленні його партією військової допомоги Україні, зазначив, що кордон є дуже важливим питанням для Трампа. І назвав “справді жахливим” небажання Трампа вирішити проблему кордону, щоб звинуватити у цьому Байдена.
Нагадаємо, що президент США Джо Байден погодився на посилення імміграційної політики, щоб уникнути критики та забезпечити допомогу Україні.
У Сенаті розробляють імміграційну угоду, яка обмежить можливість мігрантів просити притулку.
Ця угода повинна бути ухвалена в обмін на нову військову допомогу для України та Ізраїля.