Індія допомагає скоротити доходи Москви від продажу нафти.
Ціновий ліміт G7 на постачання російської нафти скорочує прибутки, які Кремль отримує для підтримки вторгнення в Україну, пише Reuters. Ефективності цього механізму сприяють недавні дії індійських нафтопереробних заводів, йдеться у заяві представників Мінфіну США.
“Ми знаємо, що індійська економіка багато в чому поставлена на карту в торгівлі нафтою з РФ, а також у зв’язку з глобальними перебоями в постачаннях, покликаних уникнути запровадження цінового обмеження”, – кажуть американські чиновники.
Цього тижня офіційні особи США знаходяться в Індії для зустрічей із урядовцями та лідерами бізнесу, щоб обговорити співпрацю у боротьбі з відмиванням грошей, протидію фінансуванню тероризму та запровадження цінової стелі.
Індія стала одним із найбільших споживачів російської нафти відтоді, як західні санкції перемістили ринок сирої нафти з Європи до Азії. Це призвело до витрат з боку Росії через те, що вона покладалася на “тіньовий флот” танкерів для її транспортування.
Нью-Делі традиційно підтримує тісні економічні та військові зв’язки з Москвою та утримується від критики Росії щодо її війни проти України.
“Водночас минулого тижня міністри закордонних справ України та Індії заявили, що погодилися відновити торгівлю та співпрацю до рівня, який існував до російського вторгнення”, – сказано в повідомленні.
Ціновий ліміт забороняє використання західних морських послуг, таких як страхування, маркування та транспортування, коли танкери перевозять російську нафту за ціною $60 за барель або вище. Захід запровадив цей механізм після вторгнення Росії до України у лютому 2022 року.
З жовтня США посилили обмеження цін за допомогою санкцій. Заходам щодо Росії сприяють дії міжнародних нафтопереробних компаній, зокрема індійської Reliance Industries.
“Наші зусилля підкріплюються міжнародною підтримкою цих примусових заходів, таких як рішення приватних та державних нафтопереробних заводів припинити імпорт судів “Совкомфлоту”, – заявляють представники Мінфіну.
Знижка на російську нафту марки Urals до міжнародного еталонного сорту Brent збільшилася приблизно з $12 за барель до жовтня до $18 у січні і приблизно до $17-18 у лютому.
“Сполученим Штатам Америки разом з рештою членів коаліції (з цінової стелі) необхідно буде зберігати пильність і гарантувати, що політика, її реалізація та забезпечення дотримання будуть спрямовані на те, щоб накласти фінансовий тягар на Росію та підтримувати стабільність світових енергетичних ринків”, – кажуть чиновники.
Німеччина веде переговори з Індією щодо закупівлі снарядів для України через посередників. Переговори ведуть таємно, бо Індія прагне підтримувати дружні стосунки з Росією.