Іспанія скасує “золоті візи” для іноземних інвесторів.
Країна відмовиться від так званої “золотої візи”, яка надавала право на проживання іноземцям, які вкладають великі інвестиції в нерухомість в країні, заявив у понеділок прем’єр Іспанії Педро Санчес, пише Reuters.
“Припинення цієї програми допоможе зробити доступ до житла правом, а не спекулятивним бізнесом”, – сказав він.
Програма надає громадянам країн, що не входять до ЄС, які інвестують щонайменше 500 тис. – без отримання іпотечного кредиту – в іспанську нерухомість, спеціальний дозвіл, що дозволяє їм жити і працювати в країні протягом трьох років.
“Сьогодні 94 із кожних 100 таких віз пов’язані з інвестиціями в нерухомість у великих містах, які стикаються з дуже напруженим ринком і де майже неможливо знайти гідне житло для тих, хто вже живе, працює і платить податки”, – зазначив Санчес.
Уряд Іспанії розпочне процес ліквідації цієї програми на щотижневому засіданні Кабінету міністрів у вівторок після вивчення звіту, представленого Міністерством житлово-комунального господарства.
Китайські інвестори очолюють список, за ними йдуть росіяни, які вклали понад 3,4 млрд.
З початку дії програми “золотих віз” у 2013 році до листопада 2022 року Іспанія видала майже 5 тис. дозволів.
Менше 0,1% з 4,5 млн будинків, проданих за цей період, були придбані за цією програмою.
Сусідня Португалія нещодавно переглянула свою програму “золотих віз” і виключила з неї інвестиції в нерухомість, щоб подолати житлову кризу. Іноземці, які хочуть отримати право на проживання, все ще можуть вкладати свої гроші в інвестиційні фонди.
Найбільший банк Кіпру пішов із Російської Федерації. Bank of Cyprus закрив свої представництва в Москві та Санкт-Петербурзі.
Скорочення бізнесу західних банків у Росії пов’язані з санкціями, відпливом іноземних партнерів і скороченням товарообігу.
Поточний рівень бізнесу західних банків у РФ порівнюють із кінцем 80-х, коли їхні активи оцінювали у $40 млрд. Або ж періодом пізнього СРСР, коли вони становили $10 млрд.