Зниження офіційного курсу гривні є природньою корекцією курсу в бік рівноважного рівня.
Це зниження почалося 20 травня, передає РБК-Україна з посиланням на експертів і учасників фінансового ринку.
Знецінення гривні буде відбуватися у форматі помірної, керованої волатильності та в обмежених обсягах. Завдяки цьому збережуть привабливість гривневих активів для населення та бізнесу і девальваційні настрої підігріватися не будуть, переконаний керівник служби продажу казначейських продуктів банку “Авангард” Юрій Крохмаль.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Майже всі овочі борщового набору стрімко подорожчали
“Схоже, гривня поволі перебралася в новий курсовий діапазон 40-41 за долар. Саме в цьому коридорі найближчим часом відбуватимуться курсові коливання, прогнозує фінансовий аналітик Андрій Шевчишин”, – йдеться у повідомленні.
Експерти вважають, що з часом девальвація гривні продовжиться. Але строго під контролем НБУ.
Курс долара на міжбанку за березень зріс приблизно на 80 коп. з 38,2 до 39 грн. Офіційний курс НБУ піднявся на 2,7% із 38,2 грн/долар на 29 лютого до 39,22 грн/долар на 29 березня. Упродовж місяця курс неодноразово оновлював рекорди. Історичний максимум було зафіксовано 27 березня – 39,34 грн/долар. Готівковий курс зріс на 80 коп. до 39,4 грн/долар.
Упродовж 2024 року курс долара до гривні коливатиметься відповідно до ринкових умов та сезонності. Національний банк України має забезпечити курсову стійкість та привабливість гривні, сказав голова НБУ Андрій Пишний.