Україна повинна проводити активну політику на міжнародній арені щодо рішення Кремля про залучення населення тимчасово окупованих територій у Донецькій та Луганській областях до запланованих на вересень цього року виборів до Державної думи.
Крім заяв з боку Міністерства зовнішніх справ повинна бути активна політика відповідальних органів країни. Про це в ефірі телеканалу “Дом” заявила заступниця директора Комітету виборців України Наталія Линник.
Вона переконує, що Україна може скликати засідання ООН щодо участі мешканців ОРДЛО у виборах до держдуми РФ. Водночас вона нагадала, що МЗС вже оприлюднило власну заяву де вказано, що рішення Кремля напряму суперечить міжнародному праву та порушує Конституцію, і закони України.
“З приводу дій наших західних партнерів — хотілося б побачити від них більш активні дії”, — додала Линник.
Вона зауважила, що українське зовнішньополітичне відомство має вести активну співпрацю щодо цього питання з міжнародними організаціями та країнами-партнерами.
“Можна було б запропонувати МЗС України та іншим відповідальним органам проводити більш активну політику щодо цього питання і, можливо, скликати засідання Організації Об’єднаних Націй. Це потрібно зробити для того, щоб були певні резолюції, які б стали передумовою для подальших санкцій з боку Європейського Союзу і Сполучених Штатів Америки, а також інших членів різноманітних спільнот цих західних держав, які підтримують основи демократії в світі”, — резюмувала заступниця директора КВУ.
Водночас вона зауважила, що в України досі не існує законодавчої ба щодо того, що країна вчинятиме з українцями з ОРДЛО, які отримали російські паспорти і брали участь у виборах до Держдуми Росії.
“Поки не підготовлена законодавча база про вчинки такого роду. Очевидно, що далі в українському законодавстві можна буде прийняти більш м’які заходи. Тому що ніде не гарантовано, що ці люди приймуть таке рішення про голосування не під примусом”, — наголосила Линник.
Вона переконує, що з боку України не буде жорстких санкцій проти таких людей, а всі “фейки”, які поширює щодо цього питання Російська Федерація, невиправдані.
“Просто такими “страшилками” вони підтримують створені Росією ж міфи про те, що в Україні чекає цих українських громадян, які можливо залишили у себе українські паспорти, взявши паспорти Російської Федерації. Тому українським громадянам, які навіть взяли російські паспорти під примусом або голосуватимуть під примусом, очевидно, що не загрожуватиме нічого з української сторони під час реалізації процесу деокупації і реінтеграції”, — пояснила Линник.