В Японії відбувся  Світовий чемпіонат Го

В Японії відбувся  Світовий чемпіонат Го

Нещодавно в Японії відбувся 44-й Чемпіонат Світу з гри Го для любителів (World Amateur Go Championship). Захід проходив в столиці Японії –Токіо, в якому взяли участь представники провідних країн, розповів Почесний президент Федерації Го України Володимир Костерін.

Крім традиційних для цієї гри учасників, а саме – Китаю, Південної Кореї, Таїланду і Японії, що приймала гостей, були представники Європи, Північної і Південної Америки, Австралії, Індії та інш.

“Зважаючи на те, що в країнах Азії цей вид спорту має розвинуту індустрію, підтримку і культивується тисячі років, переможці походять традиційно з цього географічного ареалу. В цьому році головна перемога за гравцем з Китаю, що зайняв перше місце, а друге і третє, відповіднозалишилося за Південною Кореєю і Японією, пояснив Володимир Костерін, Іноді, до переліку лідерів потрапляє гравець, що за походженням не зі Сходу, як наприклад у 2013 році, коли українець Артем Качановський здобув третє призове місце (наразі редактор європейського журналу про Го). Ще у 2019 році, наш співвітчизник Дмитро Богацькийзайняв почесне сьоме місце. Проте це виключення, що підтверджує правило. В цьому році ми вийшли на результат 29-те місце з 60-ти”.

Турнір проводився за швейцарською системою з восьми турів, по два тури в день. Вигравши чотири партії з восьми, представник України Дмитро Яценко показав цілком гідний результат.

“Дмитро досвідчений гравець, йому 58 років з яких 40 років він грає. І за своє життя брав участь та підготував сотні учасників для міжнародних змагань. У перемогах України в європейських чемпіонатах Го за останні 10 років беззаперечним є його заслуга і внесок. Суперниками нашого гравця були представники наступних країн і регіонів: Велика Британія, Данія, Домінікана, Киргизія, Південна Корея, Макао, Словаччина, Фінляндія”, – додав Володимир Олександрович.

Го є однією з давніх і історично елітарних ігор, яку зазвичай застосовують для розвитку стратегічного мислення, тому вона популярна серед перших осіб держав, бізнесменів і воєначальників. Тому Федерація Го України докладає зусиль, щоб залучити молодь, адже навички гри допомагають бути конкурентоспроможними і успішними.

Під час тренувань збалансовано розвиваються як аналітичні, так і креативні здібності. Вміння прораховувати ходи на декілька кроків вперед і уявляти комбінації важливі в повсякденному житті. Як на полі бою, так і при розробці бізнес-стратегій, комплексне бачення і оцінка ризиків сприяють перемогам.

Костерін акцентує, що Чемпіонат Світу (WAGC), де зустрічалися провідні гравці є знаковою подією. І те, що Україна теж проявила себе як потужний учасник, свідчить про приналежність країни до клубу інтелектуальних держав. Спортивні заходи мають значення не лише як засіб покращення фізичної форми і професійних навичок спортсменів, а це завжди майданчик для комунікацій і зміцнення відносин з нашими друзями по всій планеті.