За зачинене укриття будуть карати позбавлення волі

За зачинене укриття будуть карати позбавлення волі

У кінці травня Верховна Рада України ухвалила в першому читанні законопроєкт № 9362-1, який встановлює відповідальність за порушення вимог утримання та експлуатації об’єктів фонду захисних споруд цивільного захисту. Цей законопроєкт спрямований на захист життя людей і передбачає встановлення відповідальності посадових осіб за неналежне утримання таких об’єктів та забезпечення безперешкодного цілодобового доступу населення до них.

Передумови Прийняття Законопроєкту

Законопроєкт був внесений на розгляд після трагедії у Деснянському районі Києва, де через зачинене укриття загинули люди. Цей випадок став каталізатором для прийняття більш жорстких заходів щодо утримання та експлуатації захисних споруд.

Основні Положення Законопроєкту

  1. Штрафи за Порушення:
    • за зачинене укриття та інші порушення в їх експлуатації передбачені штрафи від 3400 до 8500 грн.
    • за повторне порушення штраф може досягати 17 тисяч грн.
    • пропонується, щоб представник ДСНС не складав протокол, а на місці вчинення правопорушення виносив постанову.
  2. Кримінальна Відповідальність:
    • законопроєкт пропонує внести до Кримінального кодексу України нову статтю 2702 “Порушення встановлених законодавством вимог щодо утримання та експлуатації об’єктів фонду захисних споруд цивільного захисту”;
    • ця стаття встановлює кримінальну відповідальність за порушення вимог, які призвели до загибелі людей чи інших тяжких наслідків, передбачаючи покарання до 8 років позбавлення волі.

Очікувані Результати

Очікується, що ухвалення цього законопроєкту сприятиме підвищенню рівня безпеки населення шляхом забезпечення належного утримання та експлуатації захисних споруд. Це повинно гарантувати цілодобовий доступ до укриттів у разі надзвичайних ситуацій та уникнути подібних трагедій у майбутньому.

Прийняття цього законопроєкту є важливим кроком у забезпеченні належного функціонування системи цивільного захисту України, сприяючи захисту життя і здоров’я громадян в умовах підвищеної небезпеки.

“Це крок уперед у зміцненні системи цивільного захисту України, що покликаний забезпечити не тільки належний рівень безпеки, а й відповідальність посадових осіб за належне утримання та експлуатацію об’єктів фонду захисних споруд”, – зазначає Лідія Лазарева, депутатка Київської облради.