Нікому не хочеться купити срібні чи золоті прикраси, які насправді виявляться підробкою.
Є декілька способів, які допоможуть дізнатися, справжнє це срібло чи ні. Про ці способи розповів “Главред”.
Як перевірити срібло на підробку
В першу чергу можна спробувати знайти клеймо на ювелірному виробі. Його відсутність найчастіше вказує на те, що це підробка. Є декілька проб срібла, які офіційно затверджені державою:
750;
800;
830;
875;
925;
960.
Так, наприклад, проба 925 означає, що прикраса на 92,5% складається із чистого срібла, і на 7,5% – з домішок (переважно мідь).
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Трюк з лимонною кислотою, який допоможе відмити мікрохвильовку до блиску
Як перевірити срібло вдома
Перевірити срібло на справжність можна навіть у домашніх умовах. Для цього вам знадобиться щось одне із цього списку:
магніт,
йод,
крейда,
оцет,
папір.
Якщо вас цікавить, як перевірити срібло за допомогою магніту, то знайте, вам підійде навіть звичайний сувенірний магніт на холодильнику. Якщо прикраса прилипла, то це точно підробка, бо срібло не буде реагувати на магніт.
Якщо ви хочете перевірити срібло за допомогою паперу, то слід провести прикрасою по аркушу. Якщо вона залишила слід, схожий на олівець, то це справжнє срібло. Водночас слід розуміти, що у випадку, якщо прикраса покрита позолотою чи родієм, то цей метод не спрацює.
Якщо крейдою натерти срібло, то на ньому повинен залишитися темний слід. Перевірити цей метал на справжність можна і за допомогою оцту. Прикрасу потрібно подряпати у непомітному місці й капнути на нього трохи рідини. На справжньому сріблі з’явиться біла піна, на підробці – зелена.
З йодом потрібно бути обережними, адже він може зіпсувати виріб. По прикрасі слід провести ватною паличкою з йодом і одразу змити. На сріблі з’явиться мутна тьмяна сіра пляма, яка згодом зникне.
На жаль, на сьогоднішній день зустрічається дуже багато підробок ювелірних виробів, особливо із золота, і особливо, якщо купувати їх у неперевірених місцях.
Звичайно, найнадійніший метод перевірити у спеціаліста. Але якщо у вас немає такої можливості, є кілька способів відрізнити справжнє золото від підробки, щоб не стати жертвою шахраїв. Gazeta.ua даcть вам кілька порад, якими ви можете скористатися перед покупкою прикраси, перебуваючи прямо в магазині, або після приходу додому.