У понеділок світові ціни на нафту знизилися. Минулого тижня вони показали найбільше тижневе зростання за понад рік через побоювання надлишкової пропозиції.
Ф’ючерси на нафту марки Brent впали на 31 цент (0,4%) до 77,74 долара за барель, повідомляє Reuters. Ф’ючерси на нафту WTI (West Texas Intermediate) знизилися на 20 центів (0,27%) до 74,18 долара.
“Минулого тижня Brent виросла на понад 8%, що стало найбільшим тижневим приростом з січня 2023-го, тоді як контракт на WTI зріс на 9,1% за тиждень, що стало найбільшим зростанням з березня 2023 року. Це сталося через очікування, що Ізраїль може завдати удару по іранській нафтовій інфраструктурі у відповідь на ракетний удар Ірану по Ізраїлю 1 жовтня”, – сказано в повідомленні.
На тлі відповіді Ізраїлю деякі інвестори, ймовірно, продали ф’ючерси, щоб зафіксувати прибуток після попереднього зростання.
“Найбільш логічним поясненням є технічне взяття прибутку. Ринок нафти водночас може продовжити зростання через побоювання ескалації конфлікту на Близькому Сході, оскільки потенційне масштабне загострення між Ізраїлем та Іраном частково компенсує зростаючий тиск з боку попиту”, – заявила аналітикиня ринку в Phillip Nova Пріянка Сачдева, коментуючи пом’якшення цін на нафту в понеділок.
Попри зростання цін на нафту минулого тижня, вплив конфлікту на постачання нафти буде відносно незначним.
“Ми вважаємо, що прямий удар по іранських нафтових об’єктах є найменш ймовірним сценарієм серед варіантів, які розглядає Ізраїль”, – застерегли дослідники ANZ Research.
Споживча інфляція за підсумками серпня прискорилась. Показник сягнув 7,5% у річному вимірі від 5,4% у липні, йдеться у Макроекономічному та монетарному огляді Нацбанку.