Шольц пояснив, за що звільнив міністра фінансів

Головна Сторінка » Шольц пояснив, за що звільнив міністра фінансів

Звільнення міністра фінансів Німеччини Крістіана Лінднера відбулось, зокрема, через питання підтримки України.

Лінднер пропонував канцлеру Олафу Шольцу обрати щось одне або підтримку України, або соціальну підтримку німців. Обирати Шольц не захотів. Так канцлер пояснив своє рішення звільнити міністра фінансів.

“Я не готовий фінансувати нашу підтримку України та інвестиції в нашу оборону за рахунок соціальної єдності, за рахунок пенсій, охорони здоров’я чи допомоги німцям. Має бути і те, і інше. Це запропоноване “або-або” є отрутою. Або безпека, або згуртованість. Або підтримуйте Україну, або інвестуйте в майбутнє Німеччини. Це зерно на млин ворогів нашої демократії. Але перш за все, це “або-або” абсолютно непотрібне, бо Німеччина економічно сильна країна”, заявив Шольц.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Німеччина оголосила про новий пакет допомоги України

За його словами, “перемога Росії коштувала б Німеччині набагато дорожче”.

Це не єдина причина звільнення міністра. Однак канцлер ФРН підкреслив, що тема підтримки України “була важливою”, а тепер стала ще більш важливою, бо на тлі завершення виборів у США “на ФРН лягає особлива відповідальність”.

“Російська агресія проти України змінила безпекову ситуацію не лише у Європі, а й в усьому світі. Всі країни так чи інакше підсилюють свою оборону. Це повинна робити і Німеччина. Уряд ФРН не лише має право діяти, він зобов’язаний це робити”, додав Шольц.

Канцлер Німеччини назвав правильним рішенням надання прихистку 1,2 млн українців від російських бомб. Він також нагадав, що його країна виділила на військову підтримку України загалом уже 30 млрд євро. Бо це, за визначенням Шольца, відповідає власним інтересам Німеччини.

Шольц додав, що останні кілька тижнів у США показали, як сильно розірвана ця країна у політичному сенсі.

“Країна, де політичні розбіжності зруйнували дружбу та сім’ї, де ідеологія зробила співпрацю поза політичними кордонами майже неможливою. Це не повинно статися з нами в Німеччині”, зауважив Шольц.

Нагадаємо, що Крістіан Лінднер пропонував переглянути правовий статус українських біженців – зменшити витрати на соціальні виплати і залучити більше українців на ринок праці.

Лінднер хотів замість виплат, які зараз отримують українці на рівні з іншими резидентами країни (так звані Bürgergeld, гроші для громадян), запровадити пільги для шукачів притулку з інструментами політики на ринку праці.