Перехідна команда обраного президента США Дональда Трампа підписала угоду щодо передання влади з адміністрацією чинного глави держави Джо Байдена.
Це на меті полегшення передачі контролю, пише Axios.
Але команда Трампа прострочила крайні терміни 1 вересня та 1 жовтня, щоб підписати звичайні угоди з Адміністрацією загальних служб і Білим домом.
Угода також передбачає, що команда Трампа не буде використовувати урядові будівлі чи технології, надані Адміністрацією загальних служб. Ймовірно, це викличе занепокоєння щодо безпеки з огляду на нещодавні спроби злому принаймні однієї президентської кампанії.
Положення, окреслені перехідною командою Трампа, суперечать протоколу та деяким усталеним процедурам.
Президент і генеральний директор Partnership for Public Service, який контролює Центр президентських змін Макс Штієр зазначив, що підписання знаменує собою “позитивний крок до ефективного передання влади”.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Суд закрив справу проти Трампа
“Ця угода відкриває прямий доступ до інформації від федеральних відомств, що є життєво важливим для нової адміністрації, щоб бути готовою керувати у перший день, і має вирішальне значення для успіху переходу”, – вказав він.
Меморандум про передання влади між адміністраціями президента США передбачає планування, координацію та співпрацю між командами чинного президента й обраного. Основні аспекти містять передання даних, призначення посадовців і доступ до ресурсів для нової адміністрації.
Процес гарантує безперервність роботи уряду під час зміни адміністрації. Формально він розпочинається після виборів, коли встановлено переможця, і триває до інавгурації нового президента. Чинна адміністрація надає новій команді доступ до офісів, документації, ресурсів і брифінгів, включно з розвідданими. Це допомагає новому президенту швидко адаптуватися до роботи, особливо в кризових умовах.
В останні місяці перебування на посаді президент США Джо Байден намагається зміцнити позиції України щодо Росії.
Це пов’язано з тим, що Дональд Трамп пообіцяв швидко покласти край війні після приходу до Білого дому у січні.
Серед таких кроків Байдена – дозвіл Києву вражати військові цілі в глибині території РФ. Це було негайно розцінено Москвою та табором обраного президента США Дональда Трампа як непотрібна ескалація.
Білий дім також схвалив постачання Україні протипіхотних мін, списав майже $5 млрд боргу та запровадив санкції проти великого російського банку, який обробляє платежі за продаж природного газу.