Нацгвардійці на фронті провели першу повністю роботизовану операцію

Головна Сторінка » Нацгвардійці на фронті провели першу повністю роботизовану операцію

13-та бригада Нацгвардії України “Хартія” провела першу повністю роботизовану операцію проти військових РФ.

Вона покликана вберегти життя солдат на передовій, заявив представник служби зв’язків з громадськістю “Хартії” Володимир Дегтярьов, повідомляє “Суспільне”.

“На початку грудня на Харківському напрямку бійці поєднали наземних роботів з різними типами БпЛА, щоб таким чином створити умови для просування підрозділів бригади на полі бою. Було завдання поєднати наземні роботизовані комплекси, БпЛА різних типів, ударні FPV-дрони та розвідувальні дрони з роботою наземних роботизованих комплексів. Були застосовані і мобільні тореллі з встановленими на них кулеметами, камікадзе, завдання яких під’їхати і підірвати, наприклад, якесь укриття ворога”, – сказав він.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: ЗСУ почали використовувати лазерну зброю, яка може збивати літаки

Завдання роботизованого комплексу – зменшити ризик для життя військовослужбовців. Зокрема, у напрямку логістики, розмінування та мінування, а також точних влучань.

“Це стосується логістики, наприклад, доставка на бойові позиції піхоти, боєкомплекту, води, павербанків, палива. Стосується це і дистанційного розмінування і мінування, щоб не дати ворогу підійти до наших позицій. Це стосується більш точного влучання. Наприклад, скиди з великих мультикоптерів, вони є більш точними, ніж робота артилерії”, – пояснив Дегтярьов.

Водночас бійці підрозділу почали готуватися до зимових погодніх умов ще у липні.

“Ми готувати позиції, готувати бійців, техніку. Тому можна сказати, що ми більш готові. Зараз росіяни застосовують тактику просочення, коли відправляють малі групи, завдання яких дійти кудись, викликати на себе вогонь і викрити наші бойові позиції”, – доповів військовий.

Президент Володимир Зеленський в вересні 2024 року підписав закон, що передбачає включення Сил безпілотних систем до окремих родів сил Збройних сил України.

Проєкт закону розроблено з метою нарощення спроможностей ЗСУ щодо використання безпілотних і роботизованих повітряних, морських та наземних систем, забезпечення їх готовності до застосування.